Az MCE BI munkacsoport online workshopja
Időpont: 2024. október 2. 16:00 és 17:30 között
Helyszín: MS Teams (online)
A programot vezeti: Dr. Drótos György, a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetéstudományi Intézetének docense, az MCE elnökségi tagja
Vendégeink: Bagdi Andrea, az EN-CO Software Zrt. kontrolling vezetője és Zábrák Izabella, az IFUA Horváth CFO-ja, a Controlling és Finance kompetenciaközpont szponzora, az MCE elnöke
>>Regisztráció<<
A projektalapon működő, egyedi, vagy legalábbis testreszabott termékeket előállító cégeknél különösen fogós feladat a controlling ciklus (tervezés, elszámolás, jelentés, beavatkozás) működtetése – legyenek azok építőiparban, a gyártásban, vagy valamilyen szolgáltatási ágazatban. Jellemzően teljesen más adatrendszerezésre, IT alkalmazásokra, illetve vezetői készségekre van szükség ezen a területen, ezért a szokásosnál is nagyobb lehet a kontraszt a hagyományos számviteli apparátushoz képest. Emellett a controller helyzetét még speciálisabbá teszi, ha a cég profilja pont a vezetési tanácsadás vagy az informatikai fejlesztés, hiszen így sokkal többen értenek az általa művelt területhez, ami nyilván lehetőségeket, de kockázatokat is hordoz.
A BI munkacsoport online workshopján az alábbi kérdések lesznek fókuszban:
- Hogyan kapcsolódnak össze vagy inkább válnak szét teljesen adatgyűjtési folyamatok, IT rendszerek és szervezeti felelősök a projektalapú cégek számviteli és controlling területén?
- Mi a controlling sikerességének fokmérője a projektalapú cégeknél, miben áll a legfontosabb hozzáadott értéke?
- Milyen forrásrendszerekre épül rá a controlling BI támogatása és mi a specialitása az abban készült jelentéseknek, előrejelzéseknek? Hogyan tudja a BI rendszer a controlling (és ezen keresztül a cég egészének) sikerességét szolgálni?
- Mennyire előny vagy éppen hátrány az alaptevékenységgel való „átfedés”? „Mintaterület” a controlling IT támogatása, vagy inkább olyan, mint „a cipész cipője”? Esetleg „kísérleti terep” új ügyfélszolgáltatásokhoz?
- Mennyire van átjárás a funkcionális controlling és a cég alaptevékenységét végző egységek munkatársai között, különös tekintettel a BI támogatás megvalósítására, üzemeltetésére? Lehet-e, illetve célszerű-e egyes kollégáknak párhuzamosan mindkét területen tevékenykedni?
- Könnyebb vagy inkább nehezebb az előírt controlling követelményeket, a BI jelentések meghatározó szerepét, illetve ezek kapcsán a controlling vezető hatáskörét elfogadtatni egy ilyen profilú cégnél? Milyen speciális ráhangolási, meggyőzési eszközei lehetnek itt a controllernek?
Várjuk az érdeklődők jelentkezését!