A pályázat célja
A Menedzsment és Controlling Egyesület a controlling, valamint a modern vállalatirányítási és menedzsment eszközök alkalmazásában érdekelt cégek, intézmények és magánszemélyek szakmai szervezete. Célja a controlling és menedzsment ismeretek és módszertanok terjesztése, a controlling és a vállalatirányítás területén érdekelt szakemberek közötti tapasztalatcsere biztosítása.
Az Egyesület — a fenti küldetésével összhangban – a jelen pályázat meghirdetésével hidat kíván teremteni:
- egyrészről a legtehetségesebb, controlling érdeklődésű hallgatók, illetve az őket felkészítő felsőoktatási intézmények;
- másrészt a MCE tagsága, tágabban a controlling szakma gyakorló képviselői között.
A meghirdetett pályázat a következő konkrét célokat szolgálja:
- a hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy dolgozatukat annak sikeres felsőoktatási elfogadtatását követően a gyakorlati szakemberek előtt is bemutassák, “megvédjék”;
- ennek során személyes ismertséget tudnak kialakítani a szakmával és – a legjobbak – díjjal járó elismerést kapnak annak képviselőitől;
- a gyakorlati szakemberek a dolgozatok révén új controlling módszereket, kapcsolódó technológiákat és tanulsággal bíró eseteket ismerhetnek meg;
- személyesen is megismerhetik azokat a legkiválóbb hallgatókat, akiket a későbbiekben akár munkavállalóként is szívesen foglalkoztatnának;
- áttételesen azoknak a felsőoktatási műhelyeknek a munkájába is betekintést nyernek, amelyek a hallgatókat felkészítették.
A pályázat elküldésének határideje és módja
Pályázni a jelen pályázat kiírásától 2025. február 28-ig folyamatosan lehet. A pályázati anyagot elektronikus üzenetben, az egyes beadandó dokumentumokat külön fájlokként, pdf formátumban csatolva kell elküldeni a következő címre: info@mce.hu
Pályázási feltételek
A pályázat hangsúlyozottan egyéni és nem intézményi jellegű, így az egy intézményből beadható pályamunkák száma nincs korlátozva.
A pályázaton azok indulhatnak, akik:
- magyarországi vagy határon túli akkreditált felsőoktatási intézmények hallgatóiként bármely tagozaton (nappali/esti/levelező) gazdasági jellegű alapképzésben, mesterképzésben, szakirányú továbbképzésben vagy másoddiplomás képzésben vettek/vesznek részt;
- a pályázaton indítani kívánt dolgozatukat a fenti képzés keretében készítették el, 2024 év folyamán adták be, és legkésőbb 2025. február 28-ig meg is védték.
Pályázni megvédett szakdolgozattal/diplomamunkával, illetve felolvasott (O)TDK dolgozattal lehet. Angol vagy magyar nyelvű pályamunkák adhatók be, azokat a formai szabályokat követve, amelyeket az adott felsőoktatási intézmény (vagy az OTDK szabályzat) a pályázó számára előírt.
A pályázónak nyilatkoznia kell, hogy teljes egészében saját munkát ad be, amelyben a felhasznált idegen forrásokat a tudományos közleményekre érvényes szabályok szerint pontosan lehivatkozta. A pályázónak nyilatkoznia kell továbbá arról is, hogy az Egyesület által felkért Bíráló bizottság (illetve sikeres pályázat esetén az MCE zárt, szervezeti tagsága és a pályázat szponzora) a pályamunkát megismerheti. (E nyilatkozatokat a pályázati adatlap tartalmazza.) Amennyiben a pályamunka többszerzős, csak olyan pályázat fogadható el, amelyet a szerzők együtt jegyeznek, és ebben az esetben a szerzőknek a fenti nyilatkozatokat is együtt kell megtenniük.
A pályamunkák lehetséges témaköreire az Egyesület nem ad meg korlátokat azon túl, hogy azoknak a controlling szélesen vett területéhez kell tartozniuk. Kifejezetten várjuk azokat a pályamunkákat, amelyek a controlling határterületeihez kapcsolódnak, illetve innovatív témaköröket képviselnek. Ezek közé tartoznak (de messze nem kizárólagosan) a következők: a controlling szerepe a stratégiai irányításban, a controller és a vezetői döntéstámogatás, a közszolgálati és non profit szervezetek teljesítménymenedzsmentje, a controllingot támogató élenjáró információtechnológiák alkalmazása, a pénzügyi kockázatok menedzsmentje, a lean controlling vonatkozásai, a controlling humán oldala stb.
A benyújtandó pályázati anyag
A pályamunkához csatolni kell annak max. 2 oldalas összefoglalóját, a kapott bírálatokat (másolatban), a bírálati érdemjegyeket/pontszámokat, illetve a szóbeli védés eredményét (amennyiben utóbbiról hivatalos dokumentum még nem áll rendelkezésre, a pályázó nyilatkozatát is elfogadjuk). Opcionálisan a pályázó írásban csatolhatja a bírálatokra vonatkozó viszontválaszát. A pályázatok elbírálásának további feltétele a “Pályázati adatlap” teljes körű kitöltése és csatolása.
A pályázat elbírálása
A pályázatokat a Menedzsment és Controlling Egyesület elnöksége által kijelölt Bíráló bizottság bírálja el 2025. március 31-ig. Az ismert szempontokon túl (elméleti megalapozottság, módszertani igényesség, újdonságérték, a formai megvalósítás színvonala) a bírálat kiemelt súlyú értékelési tényezői a gyakorlati alkalmazhatóság, relevancia, illetve a szerző saját elemzéseinek és javaslatainak színvonala. A bírálati folyamat részeként szóbeli meghallgatásra is sor kerülhet.
Eredményhirdetés és díjazás
Az „Év controlling dolgozata” címet elnyerő pályázó 200.000 Ft értékű díjazásban részesül, emellett 2 éven keresztül ingyenesen lehet az Egyesület tagja.
Az első három helyezett pályamű bemutatásra kerül egy, az Egyesület tagjainak meghirdetett webináriumon.
Az Egyesület fenntartja a jogot arra, hogy a díjat megossza, illetve, hogy ne adja ki, ha a Bíráló bizottság nem talál arra érdemes pályamunkát. A Bíráló bizottság javaslatára az Egyesület további helyezetteket is megnevezhet, illetve díjazhat.
A pályázatok eredményét az Egyesület honlapján keresztül teszi közzé, egyben a pályázókat is értesíti a elektronikus üzenetben. A beadott pályázati anyagokat az Egyesület nem küldi vissza.
Kapcsolattartás
A pályázattal kapcsolatban felvilágosítást Fancsovits Ritától lehet kérni a fancsovits.rita@mce.hu email címen vagy a 30 769-7830-as telefonszámon.
Budapest, 2024. október 28.
Menedzsment és Controlling Egyesület